Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02FL] 10.000 i prawdopodobnie padnięte sprzęgło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [02FL] 10.000 i prawdopodobnie padnięte sprzęgło

    panowie mamy nowy tor kartowy... może jutro jakieś zawody???

    Error 404 Nie znaleziono strony

  • #2
    [02FL] 10.000 i prawdopodobnie padnięte sprzęgło

    Co zrobić?
    Samochód nie jedzie. Jak biegi się wbija to samochodzik zaczyna się powoli toczyć.
    Przy wbijaniu biegi nie chaczą, nie skrzeczą, ale chodzą troszkę za lekko.
    Padło przy wbijaniu biegu. Odgłos był bardzo delikatny.
    Przebieg 9500KM :/

    Co mogło paść?
    BLUELIGHT.PL
    ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

    Komentarz


    • #3
      Dwumasa.....
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kecaj
        Dwumasa.....
        Prawdopodobnie. Auto na gwarancji masz więc wzywasz lawetę z DGM i do ASO na reklamację.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #5
          No właśnie, ale jak to będzie z tą reklamacją :/
          Bez problemów, czy zaprononują partycypację kosztów. Mówiąc szczerze to dla mnie nie do przyjęcia.
          BLUELIGHT.PL
          ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

          Komentarz


          • #6
            Na poczatku będa ci wmawiac ze Twoja wina, ze wciskales gaz do deski przy 0.5 tys obrotów :twisted:
            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

            Komentarz


            • #7
              Dla mnie, muszą wymienić. Nie ma siły. Ja nie popuszczę.
              BLUELIGHT.PL
              ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez AdamB
                Zamieszczone przez kecaj
                Dwumasa.....
                Prawdopodobnie. Auto na gwarancji masz więc wzywasz lawetę z DGM i do ASO na reklamację.
                już był na forum temat....i nie uznali gwarancji..... Więc dobrze by było jakby się wypowiedział w tym temacie kolega, który to przechodził....
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  piotrek_os, nie jest naturalne, że przy 10kkm sprzęgło się rozlatuje. Tutaj zakładam, że kolega Skłodi, umie się obchodzić z autem.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #10
                    Powiem tak, jezdze dosyc dynamicznie samochodem. Co nie zmienia że miałem autko dużo mocniejsze i nie padło tam sprzęgło. Dla mnie to to jakaś masakra jest, nie po to kupiłem nowe autko by mieć takie problemy.
                    BLUELIGHT.PL
                    ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                    Komentarz


                    • #11
                      Skłodi, rozważ rzeczoznawcę przed oddaniem auta do aso.
                      Audi A4 1.8TFSI

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez aldam
                        Skłodi, rozważ rzeczoznawcę przed oddaniem auta do aso.
                        A co on Ci powie bez demontażu skrzyni. Co najwyżej powie Ci to co chcesz usłyszeć. OII1.9TDI może i jest przystosowana ciągnąć przyczepę o DMC 1400-1500kg w zależności od pewnych warunków. Więc jeżeli, przy normalnej jeździe nawet dynamicznej leci dwumasa nagle po 10kkm to nie jest normalne.

                        Skłodi, nie panikujmy. Najpierw ASO, a później będziemy się zastanawiać co dalej.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • #13
                          A skad Wy wiecie ze to dwumasa, a moze to docisk poszedl, w starych TDI 130KM tak bywalo kiedys. Jakby dwumasa padla, to przeciez pomielilo by sie troche pod ta maska i za chwile nie ruszyloby z miejsca auto.

                          Oddac do ASO i czekac na rezultat, a tak to gdybanie co by bylo gdyby.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Będe relacjonował. Samochód stoi w garażu, 2m w najniższym miejscu :/ Chyba osobówką będą wyciągać, bo ja inaczej tego nie widzę. :/
                            BLUELIGHT.PL
                            ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                            Komentarz


                            • #15
                              Przed upływem 6 miesięcy domniemuje się, że wada występowała już w trakcie sprzedaży. Ot i cała prawda.

                              Powodzenia Skłodi :!:

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez krzysiek1974
                                Przed upływem 6 miesięcy domniemuje się, że wada występowała już w trakcie sprzedaży. Ot i cała prawda.
                                Powodzenia Skłodi :!:
                                To co mówisz napewno mnie ratuje
                                BLUELIGHT.PL
                                ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tylko nie dotyczy to roszczen z tytulu gwarancji ale "niezgodnosci towaru z umowa".
                                  zobacz tutaj : Ministerstwo Rozwoju i Technologii - Portal Gov.pl
                                  GWARANCJA jest swiadczeniem dobrowolnym PRODUCENTA natomiast roszczen z tytulu "niezgodnosci towaru z umowa" dochodzi sie od SPRZEDAWCY.
                                  przed Virusem
                                  to wina ROGALA
                                  http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wybór należy do Skłodiego . Wcale nie musi skorzystać z gwarancji. To by SAP zapłacił za naprawę będzie w gestii dealera.

                                    Polecam kontakt z regionalnym Rzecznikiem Praw Konsumenta. I nie wolno dać się zbyć. Ostatnio mój brat wygrał spawę z Fotojoker - rozleciał mu się statyw w ostatnim dniu z 2-letniego okresu gwarancji/rękojmii, sprawa trafiła do sądu, nikt z FJ na sprawie się nie pojawił (ale pisma słali wcześniej - straszyli kosztami itp.).

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez krzysiek1974
                                      Wybór należy do Skłodiego . Wcale nie musi skorzystać z gwarancji.
                                      Zamieszczone przez krzysiek1974
                                      Polecam kontakt z regionalnym Rzecznikiem Praw Konsumenta
                                      Dokladnie tak. Warto miec swiadomosc swoich praw.
                                      przed Virusem
                                      to wina ROGALA
                                      http://www.bitvisitor.com/?ref=1E884...CkvxK4XMRf7JiA

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Skłodi
                                        Będe relacjonował. Samochód stoi w garażu, 2m w najniższym miejscu :/ Chyba osobówką będą wyciągać, bo ja inaczej tego nie widzę. :/
                                        Na Twoim miejscu za bardzo bym się nie przejmował. Auto jest prawie nowe i ma znikomy przebieg, więc jeśli nie uszkodziłeś go z własnej woli, to nie sądzę żeby Skoda robiła problemy z naprawą gwarancyjną.

                                        A wyciągnięcie go z garażu to już nie Twój problem

                                        Zamieszczone przez rkb
                                        no no, coraz lepsze te nowe auta
                                        No i po co ten bezsensowny komentarz? :roll: Mogę Ci podać wiele przykładów problemów jakie miewały nowe Octavie I. Choćby właśnie ze sprzęgłem - cała wadliwa partia, setki czy nawet tysiące aut. Wiem, bo trafiłem na takie sprzęgło w moim aucie.
                                        . pzdr Jarek
                                        aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Proponuję Ci zapewnić tą osobówkę i wyciągnąć autko z parkingu. Chyba,że od razu uprzedzisz serwis o tym, że laweta nie wjedzie. Inaczej będą nie potrzebne nerwy i stracony czas.
                                          Co do naprawy- gwarancja w końcu do czegoś zobowiązuje.
                                          www.k-mot.pl
                                          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                                          Autoholowanie.
                                          Robert Kulma

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Paniowie z pomocy się spisali sztywny hol, toyota hilux. Później laweta.

                                            Niestety na niesztywnym nie udałoby się napewno. :P
                                            Od razu odradzam próbowanie bez holu sztywnego :/

                                            Co do gwarancji to się nie poddam, po to jest i po to kupiłem nowe autko
                                            BLUELIGHT.PL
                                            ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              czekamy na info o sprzęgle, a nie o tym komu padł podnośnik szyby, co się dzieje w budownictwie itd... :idea:
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Samochód w serwisie na Felinskiego2. Oczywiście jeszcze nie zaczeli a wmawiają, że to spalona tarcza sprzęgłowa. Czekam, aż rozbiorą. :?
                                                BLUELIGHT.PL
                                                ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  W zeszłym roku robiłem likwidacje szkody na Felińskiego. Początek likwidacji zapowiadał, że będzie dobrze, ale potem, co chwila jakieś wpadki. Po rozebraniu boczków okazało się, że przednie drzwi pasażera do wymiany (poszły wzmocnienia). Jak przyszły nowe to się nagle okazało, że uszkodzone i trzeba zamawiać następne, kolejne kilka dni w plecy. Gdy po około dwóch tygodniach dostałem info, że samochód jest na Felińskiego do odbioru, w ostatniej chwili zadzwonili z ASO, że niestety nie położyli warstwy antykorozyjnej podwozia i samochód musiał wrócić do warsztatu.

                                                  Twój będą robić na miejscu, mój niestety pojechał pod Warszawę, bo nie mają lakierni i blacharni na miejscu.

                                                  Pan, który mną się zajmował był spoko. Dzwonił i informował o wszystkim, ale te wpadki spowodowały, że samochód był gotowy dopiero po 3 tygodniach.

                                                  Po odebraniu samochodu jedynym mankamentem było złe spasowanie boczku drzwi z deską – schowek trochę zahacza przy otwieraniu. Dałem sobie spocznij.

                                                  Aha dzień po odebraniu samochodu zadzwoniła Pani z pytaniem czy jestem zadowolony z usługi – powiedziałem, że jest OK. Nie chciałem ryzykować, że przez ocierający schowek znów zostanę bez samochodu na kilka dni.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X